דיאטת מים

דיאטת מים היא דיאטה שמתבססת על מחקר שנעשה וקבע כי שתיית מים קרים מזרזת את חילוף החומרים של הגוף, גורמת לשובע ואף שורפת קלוריות מכיוון כי את המים הקרים הגוף לא מעקל בצורה טובה כל כך ונאלץ לחמם אותם ובכך נשרפות להן עוד כמה קלוריות בודדות.

מים הם תוצר חסר קלוריות וכאשר אנשים מתרגלים לשתות אך ורק מים ולא משקאות ממותקים אחרים הם חוסכים מעצמם עוד כמה קלוריות מיותרות שמתווספות לגוף רק דרך אותה שתייה.

שתיית מים מגבירה את חילוף החומרים של הגוף ומייעלת את תפקודי הכבד

ובכן אחת המסקנות הראשונות שאליה הגיעו החוקרים במהלך המחקר היא כי שתייה מרובה גורמת לזירדיאטת מיםוז חילוף החומרים שבגוף ומסייעת לכבד לתפקד טוב יותר ובכך להיפטר מכמות רעלים גדולה יותר וכמובן גם משומן מצטבר. כמו כן שתיית מים קרים מסייעת גם לשריפת קלוריות מוגברת כאמור על ידי כך שהגוף מבזבז אנרגיה בכדי לחמם אותם לטמפרטורה של לפחות 37 מעלות ( חום הגוף ).

שתיית המים מסייעת לדרכי העיקול לתפקד בצורה יעילה יותר ומונעת עצירות ונפיחות בבטן, מלבד זאת היא מסייעת לגוף לסלק רעלים שונים שמצטברים בקיבה, בכליות או בכל מקום אחר בגוף.

שתייה מרובה של מים גורמת לתחושת שובע

פעמים רבות כאשר אנו מרגישים צורך עז לנשנש איזה משהו בין הארוחות זהו צורך מוטעה שנגרם על ידי המוח ובעצם מה שהגוף צריך הוא מנת מים שתעלים את הרעב כלא היה ותחסוך מכם את צריכת הקלוריות הלא הכרחית הזו. כמו כן שתיית מים באופן כללי מסייעת לתחושת שובע ובמידה ואתם שותים הרבה מים במהלך היום סביר מאד להניח שתחושו פחות רעבים ואף תשבעו מהארוחות שלכם מהר יותר מהרגיל ( כלומר תצרכו פחות מזון בכל ארוחה בכדי לשבוע ) ובכך תסייעו גם כן להליך ההרזיה.

כמה מים צריך לשתות ביום כדי להצליח בדיאטה?

אז מה שאתם בטח שואלים את עצמכם עכשיו הוא כמה מים צריך לצרוך ביום כדי לרדת במשקל? ובכן נתון זה משתנה בין אדם לאדם מכיוון כי על פי מסה של כל אחד ואחד מאיתנו יש לצרוך כמות מים אחרת ומלבד זאת יש אנשים שיותר פעילים מבחינה פיזית בכל יום בין אם זה פעילות גופנית ובים אם זה עבודה פיזית וגופם צריך כמות גדולה יותר של מים.

בפועל מומלץ לשתות בכל יום כבערך 10 כוסות של מים שכל כוס היא 220 מיליליטר ככה שהכמות היומית לאדם ממוצע היא בערך 2-2.5 ליטר מים.

זהירות!!! שתייה מוגזמת של מים גורמת להרעלה

שימו לב!!! שתייה מוגזמת של מים עלולה לגרום להרעלה חמורה בגוף, הרעלה זו יכולה לגרום לתאי המוח לבצקת והפסקת תפקודם, השתדלו שלא לשתות יותר מ- 3 ליטר ( כמות זאת מתייחסת לאנשים בריאים שלא מוגבלים לדיאטת דלת נטרן ) ובטח שלא בבת אחת. מידע נוסף על תופעת זו תוכלו למצוא בעמוד הבא!

פורטל בי ספורט חוזר ומזכיר כי על כל עצה או דיאטה עליה אתם קוראים באינטרנט יש להיוועץ עם רופא מוסמך ולוודא כי שיטה זו אכן מתאימה לגופכם ולא תפגע בבריאות שלכם, לפעמים קיימות מחלות סמויות שאינכם מודעים לקיומם ודיאטה או כל שינוי מהותי לגוף עלול לעורר אותם ולגרום לתגובה חריפה שלהן. אל תתעצלו ובצעו את הבדיקות ההכרחיות אצל רופא המשפחה שלכם.

Comments are closed